Azet / 14. 03. 2016

Živé.sk s rekordnou návštevnosťou vyše 49-tisíc ľudí denne

Nikdy v histórii nečítalo internetový denník o technike Živé.sk viac ľudí. Podľa jediného oficiálneho auditu slovenských webov dosiahla návštevnosť webového magazínu Živé.sk v januári rekordné čísla, ktoré potvrdili, že www.zive.sk je skutočnou jednotkou medzi IT webmi.

Internetový denník o technológiách a internete čítal v januári 2016 rekordný počet ľudí. Priemerná denná návštevnosť počas pracovných dní bola podľa oficiálneho auditu návštevnosti slovenských internetových portálov viac než 49-tisíc unikátnych čitateľov (RU) denne. Mesačná kumulovaná návštevnosť dosiahla 638-tisíc unikátnych čitateľov. Ide o historicky najvyššie číslo.

Vďaka týmto výsledkom si Živé.sk upevnilo pozíciu jednoznačného lídra v oblasti technologických internetových portálov. Návštevnosť portálu kontinuálne rastie už štyri mesiace v rade. V októbri čítalo Živé.sk 500 281 jedinečných čitateľov, v novembri už 562 396 a v tradične silnom decembri až 597 098 jedinečných čitateľov.

„Vývoj návštevnosti je jednoznačným výsledkom kontinuálneho posilňovania obsahu na Živé.sk. Viac píšeme o hrách, pridávame atraktívne video a častejšie sa venujeme servisným témam,“ hovorí o návštevnosti šéfredaktor Živé.sk Filip Hanker.

„Neskrývame, že sa pod vysoké čísla podpísali aj silné témy, ktoré v januári rezonovali. O to viac nás teší, že sa Živé.sk výborne číta dlhodobo – dôkazom je priemerných 556 074 RU za posledných 6 mesiacov, teda od prechodu auditu AIMmonitor do svojej poslednej podoby,“ dodáva Hanker.

Vývoj návštevnosti za posledných 6 mesiacov:

V uplynulých mesiacoch sa výrazne darilo aj sesterskému portálu MobilMania.sk. V spoločnom balíčku v audite návštevnosti získali v januári dohromady 698 974 návštevníkov.

Žiadne skreslené čísla

AIM monitor je jediným oficiálnym slovenským auditom návštevnosti internetových portálov. Výsledky sú verejne overiteľné a porovnateľné cez stránku online.aimmonitor.sk – na rozdiel od čísel, ktoré možno získať pomocou niektorých iných známych analytických nástrojov.

O magazíne Živé.sk

Živé.sk je dlhodobo najčítanejší internetový magazín na Slovensku s tematikou technológií. Určený je všetkým, ktorí žijú digitálnym životom. Každý deň prináša spravodajstvo, testy, publicistiku aj videá. Podľa jediného oficiálneho auditu AIM monitor ho v januári čítalo vyše 638-tisíc jedinečných čitateľov dohromady prostredníctvom počítačov a mobilných zariadení.

www.zive.sk

azet

Pomôž nám vytvárať online produkty, ktoré používa väčšina Slovákov

CHCEM VEDIEŤ VIAC O AZETE