/ 15.01.2018 16:00:00

HR v plnej kráse

Každá spoločnosť má niekoho, kto sa snaží udržať kultúru a dobré vzťahy so zamestnancami. Niekoho, kto tu vždy bude pre ľudí, bude sa snažiť odľahčiť každú napätú situáciu a u nás je to práve naše personálne oddelenie.

,,Do not hire a man who does your work for money, but him who does it for the love of it.“

 -Henry David Thoreau

Pracovať vo firme, kde 70% zamestnancov tvorí naše opačné pohlavie niekedy nie je jednoduché (to hovoríme z pohľadu žien). Predsa len, povedzme si úprimne, veľakrát to chce superhrdinské vlastnosti ženy ukorigovať toľko ITčkárov. Každý je unikát, niekto viac komunikatívny, niekto tichší, ku každému to chce individuálny prístup, ale práve to je na tej práci krásne, byť súčasťou kolektívu, ktorý tvoria povahovo rôzne osobnosti. My máme to šťastie, že pracujeme na oddelení, ktoré je srdcom firmy a pracovať v IT oblasti je to, čo nás napĺňa.

O spoločnosti, živote u nás, ale aj o HR témach si ešte napíšeme, ale teraz sa zameriame práve na ľudí, ktorí HR tvoria a žijú ním už niekoľko rokov.

A kto teda dohliada na ten náš online svet z personálneho hľadiska? V prvom rade Tomáš, ktorý je vodcom celého babinca.

Tomáš
Tomáš Doubrava
Riaditeľ ľudských zdrojov Ringier Axel Springer Slovakia, a.s. a United Classifieds, s.r.o.

Uznávame, niekedy to má s nami – ženami ťažké. Ale nemôžeme za to! My sa len vždy tešíme, keď nás príde navštíviť do ZA, že naňho všetky naraz spustíme a niekedy nečakáme ani kým si sadne. Ak by sme mali Tomáša definovať 3 slovami, zhodli sme sa na tom, že by to bola profesionalita, empatia a zmysel pre humor.  Všetko ti povie priamo, nerobí okolky a to sa nám páči. Má za sebou tak veľa skúseností z oblasti riadenia ľudských zdrojov, že je pre nás výzvou učiť sa od neho a byť inšpirované práve jeho zmýšľaním a riešením akýchkoľvek situácii. V Žiline má na starosti práve nás - online tím a v Bratislave print, takže niekedy 2 odlišné svety, medzi ktorými rozhodne nerobí rozdiel a ku všetkým je férový. Keď si odmyslíme tú profesionálnu stránku, je to skvelý človek, ktorý ťa vie odrovnať svojim humorom a to doslova. My ho, ale tiež nešetríme, nejaké tie prekvapenia sme mu už povystrájali a sympatické na ňom je práve to, že sa vie každej situácie zhostiť. A potom ho uvidíš ako v office sedí na tulivaku pri handmade krabicovom stole od nás a on v tom nevidí problém :)

 

Stanka
Stanka Buchová
HR Business Partner

Každý tím má svoj motor a u nás je najčastejšie naspeedovaná Stanka. Splní tasky skôr ako sú vyslovené, hajruje jedna radosť, vypĺňa tlačivá len taký fukot a srší nápadmi, ktorým tlieskame. Ukážkovo sa stará aj o blaho našich zamestnancov, zabezpečuje im špičkové konferencie, bookuje tie najlepšie workshopy a pre svoje oddelenia je tu 24/7. Keď s ňou budeš telefonovať, započúvaj sa do jej mäkkého „aňo“, ktoré znie tak sympaticky, že si ju zaň až doberáme. So Stankou je kamarát každý, veď sa pozri na jej úsmev, ten vie zlomiť každého.


ja
Miška Stískalová
HR Business Partner

Keby sme si mali zvoliť talizman, tak by ním bola určite ona a ako hovoria chlapci z Pokecu - The best HR Partner ever. Okrem práce pre pridelené oddelenia, ti pri nástupe urobí aj intro do firmy. Rýchlo si ju obľúbiš, môžeš sa u nej zastaviť napr. pre lístky do kina, alebo sa prísť len tak vyrozprávať.  Stará sa aj o kopec benefitov, obľubuje HR marketing,  organizuje rôzne eventy - darovanie krvi je v jej spoločnosti malina, odreaguje ťa tak, že si ani neuvedomíš, že púšťaš žilou. Nájdeš ju vždy usmiatu, nič ju nevyvedie z miery a vie duchaplne s poriadnou dávkou humoru odpovedať na každučkú otázku.


Zuzka

Zuzka Repáňová
HR specialist

Zuzka je náš pracovne najmladší člen tímu, ale vďaka svojej charizme a tímovému duchu ku nám veľmi rýchlo zapadla. Do práce chodí ako prvá o 6:00 a my uzatvárame stávky, ako dlho jej to vydrží :)  Pracovné nasadenie má vysoké a úlohy plní jedna radosť. Svojou prítomnosťou nám veľmi pomáha pri organizácii rôznych podujatí a činností vo firme a svojou dobrou náladou prispieva ku tomu, aby každý jeden spoločne strávený deň v office bol tým pozitívnym. Okrem iného má na starosti všetkých našich dohodárov a študenti za ňou radi chodia, lebo je to kočka!

 

Gabika
Gabika Líšková
HR Business Partner a momentálne šťastná mamička na materskej

Gabika tu bola s nami od začiatku a aktuálne si užíva to najkrajšie obdobie ženy a to výchovu svojich dvoch nádherných malých princezien. Kolektív sme zohratý, preto sme stále v kontakte a keď môže, príde nás navštíviť (rozumej skontrolovať, či robíme). My jej závidíme to krásne obdobie a prajeme, aby jej dievčatá robili stále takú veľkú radosť ako doteraz.

 

A okrem toho nám vie denno denne úsmev na tvári  vyčariť aj naša Evička, ktorá sa stará o to, aby nám každý mesiac pípla výplata :)

HR baby

Sme zohratá partička, dopĺňame sa ako ozubené kolieska :) po tých rokoch, čo sme spolu je to už samozrejmosť. Vieme, čo si tá druhá myslí, komunikujeme pohľadom a keď je najťažšie, podporujeme sa ako najviac vieme. Nie sme len kolegyne, sme kamarátky aj mimo office o čom svedčia naše časté večerné viber-ovačky :) Ako oddelenie stojíme všetci pri sebe a to je našou silou, pretože sme HR a ním aj žijeme.

HR

Pomôž nám vytvárať online produkty, ktoré používa väčšina Slovákov

CHCEM VEDIEŤ VIAC O AZETE